BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kaip gydomas dantenų uždegimas?

 

Jeigu dantenos kraujuoja dažnai - nedelsdami kreipkitės į gydytoją odontologą. Jis nustatys, dėl kokių priežasčių dantenos yra pernelyg jautrios arba kraujuoja: galbūt dėl susikaupusių kenksmingų apnašų, netinkamų dantų valymo priemonių ar kt. Gydytojas taip pat patikrins, ar nėra susidariusių „kišenių” - t .y. nišų tarp danties ir dantenų (ten tol kaupiasi bakterijos ir tol tyliai dirba savo juodus darbus, kol vieną dieną Jums netikėtai iškrinta sveikas dantis).

 

Ką darys specialistai?

Jeigu gydytojas odontologas zondu nustato, kad šitokia „kišenė” yra jau gili - tai yra stipraus uždegimo ženklas. Reikia skubiai gydyti. Savaime suprantama, normalioje šiuolaikinėje odontologijos klinikoje Jus tuo pačiu apžiūrės ir burnos ertmės higienos profesionalas: jei reikės, nuvalys apnašas ir pirmiausia „akmenis”, dirginančius dantenas. Specialistas apmokys, kaip taisyklingai valytis dantis (tikriausiai nepatikėsite, bet Lietuvoje to nemoka kokie 95 proc. gyventojų).

Šiuolaikinis Vakarų mokslas išaiškino, kad ne žolelių arbatomis ar kitkuo, o vien tik taisyklingai valantis dantis įmanoma išvengti dantenų kraujavimo! Kasdien nuvalant apnašas nuo dantų ir tuo pačiu pašalinant bakterijas - mažėja dantenų uždegimas, dantenos nustoja kraujuoti ir sustiprėja.

  

O gal visgi praeis savaime?

Tačiau higienos procedūros 2 kartus per metus - dar ne viskas. Dantis būtina valytis reguliariai ir itin atidžiai! Kraujuojančių dantenų nereikia saugoti (yra toks prietaras, kad neva tuomet „dantenų kraujavimas liausis savaime”). Priešingai: dantenas būtinai reikia „išlaisvinti” nuo bakterijų. Žinoma - lengviau pasakyti, nei padaryti. Tačiau būtent nuo teisingos dantų valymo technikos priklauso sveikata! Turime omeny: svarbu, kad profesionalai teisingai parinktų dantų šepetėlį ir tinkamiausias priemones tarpdančiams valyti. Vienas iš pažangiausių (o gal ir pažangiausias) šiuo metu yra vadinamasis vieno danties šepetėlis. Juo ypatingai efektyviai pašalinsite apnašas ir nepažeisite dantenų.

Na, o tarpdančius pagal paskutinį mokslo žodį būtina valyti ne tik tarpdančių siūlu, bet ir būtent jums individualiai pritaikyto dydžio tarpdančių šepetėliu.

Viskas paprasta kaip ir daugelyje kitų sričių: dantenų kraujavimui geriau iš anksto užtverti kelią, o ne kovoti su juo, kai būna per vėlu!  

Dantenų kraujavimo išvengti Jums padės iš principo pažangesnis dantų valymo būdas. Tuomet nebijosite nei kraujuojančių dantenų, nei savo gydytojo odontologo.

 

Paul Georg Meister / Pixelio nuotrauka

Patiko (0)

Rodyk draugams

1 komentarai

  1. Manau, kad svarbu kokio minkštumo dantų šepetuko renkiesi. Dar gali ir nuo mytybos priklausyti, ką valgai ir ar susidaro sąlygos kauptis bakterijoms, ar organizmas atsparūs. Taip pat naudojau kažkada įvairius tirpalus burnai skalauti, pvz. ąžuolo žievę. Tačiau, bet kokiu atveju jei tai ne vienkartinė problema geriausia jei yra patikrinta odontologijos klinika Vilniuje ar kitame mieste, kurioje gali apsilankyti pas specialistą ir gauti kvalifikuotą konsultaciją

    Domas | 2018-09-17 | Atsakyti

1 Atsakai

  1. 2010-05-22: from Jeigu dantenos kraujuoja dažnai

Komentuoti