BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kodėl dantenos kraujuoja?

Tikriausiai ir Jums bent kartą jau buvo šitaip nutikę: išsivalėte dantis ir pastebėjote kraują. Kraujuoja dantenos

Dažniausiai dėl dantenų kraujavimo sutrinkame tik trumpam - daugumai žmonių atrodo, kad viskas praeis savaime. Ir iš tiesų: po keleto valandų dantenos dažniausiai nebekraujuoja. Tačiau devyni iš dešimties suaugusiųjų nežino, kad kraujuojančios dantenos - tai signalas, kurį neatsitiktinai siunčia organizmas. Ką reiškia šis signalas - kraujuojančios dantenos?

Kas sukelia dantenų kraujavimą

Dantenų susirgimus, kaip ir daugelį dantų ligų, sukelia dantų apnašos, kuriose gausu įvairiausių bakterijų. Įprastomis sąlygomis žmogaus imuninė sistema atlaiko tokių bakterijų atakas ir apsaugo burnos ertmę nuo susirgimų. Tačiau jeigu ant dantų susikaupia labai daug apnašų, organizmas nebeįstengia burnoje išlaikyti sveikos pusiausvyros. Tose vietose, kuriose ilgą laiką yra susikaupę daug minkštųjų apnašų ar net susidaro akmenys, laikui bėgant gali atsirasti dantenų uždegimas.

Ta dantenų vieta, kurią pažeidė dantenų uždegimas, - patinsta, kraujagyslių sienelės susilpnėja ir nuo nedidelio paspaudimo (pvz. dantų šepetėliu) kraujagyslės gali trūkti - tokiu atveju dantenos kraujuoja. Tuomet ir be medicininio išsilavinimo žmogui aišku, kad su jo dantenomis kažkas negerai. Gydytojai odontologai šią grėsmę pastebi anksčiau ir patikrina dantenų jautrumą: jeigu dantenos, jas lengvai spustelėjus zondu, išlieka rausvos ir tvirtos - jos sveikos. Tačiau jeigu dantenos yra patinusios ir kraujuoja nuo prisilietimo zondu - tai jau dantenų uždegimo požymis. Reikalingas gydymas

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentuoti