BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

KRAUJUOJANČIOS DANTENOS - RIMTAS SIGNALAS

Dantenų ligos (pvz., tas atvejis, kai dantenos kraujuoja) dažniausiai nesukelia skausmo, todėl daugelis į jas numoja ranka: “Neverta išlaidauti gydymui…” Tačiau šis sveikatos sutrikimas yra rimtesnis negu atrodo. Ir liaudies medicinos priemonės nuo kraujuojančių dantenų - nėra efektyvios.

 

Svetainės www.dantenos.lt skaitytojus sutiko pakonsultuoti gydytoja odontologė dr. Giedrė Kobs.

Dantenų kraujavimas - tai dantenų uždegimo simptomas. Ilgesnį laiką nekreipiant dėmesio į kraujuojančias, patinusias ar paraudusias dantenas - dantenų uždegimas pasklinda po žandikaulį ir pamažu pradeda naikinti kaulą. Tai periodontito pradžia (periodontitas - tai lėtinis infekcinio pobūdžio priedančio audinių uždegimas, ilgainiui plintantis ir į gilesnius audinius, o ligai įsisenėjus, dantys pradeda klibėti ir net iškrenta). Seniau periodontitas buvo vadinamas paradontoze.

Viena dažniausių jo priežasčių - netaisyklingas dantų valymas, kai dalis minkštųjų apnašų lieka nenuvalytos, o naujoms susiformuoti pakanka vos keleto valandų. Dantų apnašose esantys mikroorganizmai kaupiasi ne tik ant dantų, bet ir po nekokybiškomis plombomis arba blogai pagamintais protezais. Iš apnašų susiformuoja akmenys, kurie tarsi pleištai įsiterpia tarp danties ir dantenų. Tokiu būdu formuojaai dantenų “kišenės” - ideali aplinka bakterijoms.

Periodontito bakterijos pavojingos ne tik dantenoms.  Moksliniais tyrimais nustatyta, kad sergant periodontitu - kelis kartus padidėja insulto ir infarkto rizika.  Per kraują pasiekusios kitus organus, bakterijos paskatina inkstų, kvėpavimo takų ligų, osteoporozės ir cukrinio diabeto vystymąsi.

 

Kaip pastebėti ligą

Pradiniai periodontito požymiai:

  • dantenų kraujavimas - dantenos kraujuoja valant dantis arba net valgant;
  • nemalonus burnos kvapas;
  • padidėjęs dantų jautrumas;
  • dantys gali klibėti ir net iškristi;
  • patinusios dantenos;
  • atvipusios dantenos ir dėl to ”pailgėję” dantys.

 

Wrw / Pixelio nuotrauka

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentuoti