BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pažangesnis dantų valymo būdas

Nustatyta, kad įprastas dantų valymasis turi 3 bėdas:

 1. Prekybos centruose parduodami dantų šepetukai yra per kieti ir žaloja dantenas. Nors iškart to galim nepastebėti, bet nuolat trinamos per kietu dantų šepetuku (o per kieti šepetukai sudaro apie 95 proc. visų pas mus parduodamų), dantenos pamažu atsitraukinėja šimtosiomis milimetro dalimis tarsi šliauždamos atgal - iš po dantenų atsidengia bis daugiau nuogo danties. 
 2. Jeigu pasirenkame pakankamai minkštą dantų šepetuką (kurio šerelio skersmuo ne didesnis kaip 0,10 mm) - dantenos nebežalojamos, bet šepetukas per minkštas, kad nuo danties paviršiaus gerai nuvalytų kenksmingas apnašas.
 3. Dantų pastos dažniausiai ant šepetuko išspaudžiame per daug (neatsitiktinai visur pabrėžiama, kad pakanka tiek, koks yra mažas žirnis). Dantų pasta neišvengiamai patenka į organizmą ir sukelia ne tik alergijas, bet ir vėžį (apie tai 2009 m. rašyta solidžioje vokiečių spaudoje, o straipsnio lietuviško vertimo santrumpą rasite čia: Nuodai dantų pastose…  )

Tad ką daryti?

Vokietijos odontolgas Ralfas Petersonas pasiūlė inovaciją: dantis valytis kitokiomis priemonėmis negu įprastas dantų šepetukas, pasta ir tarpdančių siūlas. R. Peterseno siūloma dantų valymosi technika šiuo metu yra pažangiausia pasaulyje:

 

 1. Dantis tik rytais valytis minkštu tradiciniu universaliu šepetuku, o svarbiausias valymas vakare prieš miegą - siauru specialiu šepetuku, skirtu vienam dančiui (vadinamasis “vieno danties” šepetukas, kuriam visiškai nereikia dantų pastos). Jį matote iliustracijoje dešinėje (su geltonu koteliu);
 2. Tarpdančius valytis specialiais tarpdančių šepetukais, kuriuos pacientui individualiai parenka gydytojas higienistas (tai skirtingi įvairiaspalviai šepetukai antroje iliustracijoje).
 3. Dantų pasta iš viso nebūtina, bet jei labai norite, galite rytais jos užsidėti ant šepetuko - kuo mažiau, tuo geriau.

 

Yra keletas tokios dantų valymosi “įrangos” gamintojų, o paties Ralfo Peterseno rekomenduojami vieno danties ir tarpdančių šepetukai vadinasi “SOLO” (įmanoma rasti ir Lietuvoje).

Patiko (0)

Rodyk draugams

7 komentarai

 1. Pakratykim pinigine vadinasi.

  Valdas | 2010-07-10 | Atsakyti

 2. VALDUI

  Kiekvienas gali apsispręsti pats: ar iškritus, rodos, “sveikam” dančiui, investuoti į jo atkūrimą 3000-6000 Lt, ar pasinaudoti mokslo laimėjimais ir prevenciškai investuoti keliasdešimt Lt į šiuolaikines dantų valymo priemones, apsaugančias nuo ankstyvo dantų iškritimo.
  Bet visvien dėkojame už Jūsų komentarą

  www.dantenos.lt | 2010-07-10 | Atsakyti

 3. Aciu!Padejote padaryti projekta! :)))))

  Gabi&Este | 2010-11-19 | Atsakyti

 4. Man tai laaabai svarbu…Esu Žiauriai nelaiminga, nes nebeturiu beveik visų dantų…Reikėjo juos graziai ir lengvai tiesiog išrinkti…Mažiukai balti nauji kaip pelytės…kiek Lietuvoj visokių odontologų,chirurgų ir t.t.Visą gyvenimą nuo mažens pas daktarus - dantistus ior vaikščiojau…NIEKO JIE MAN NESIŪLĖ išskrus gręžti ir traukti.Kai pradėjau “mauti” dantis, tada iš visprasidėjo košmarai.Metai ir vėl mauk numauk..Numovus viena Plungės gydytoja Smilgevičienė už dėjo tokias plombas, kad po metų mauti dantys tiesiog ištirpo…Tų dantų su tokiomis plombomis negalėjo ” mauti” nepraėjus metams.Kažkokios garuojančios…Ir niekas niekur nesiuntė,ir niekas neaiškino priežasčių.”Ant” pieno produktų užaugau.Dabar suprantu- duok pinigus ir paguldys ir išbučiuos kiekvieną dantį- tiek tų odotologijos klinikų.Bet jau nebėra ko lankytis, o ir pinigai ne mano kišenei.Liūdna, labai liūdna….Daktarai tik kraipydavo galvas -”kokie minkšti tavo dantys”….IR VISKAS.Tik tie tepasakydavo…Mokosi po tiek metų ir tiek tegalėdavo pasakyti.Tik dabar suprantu kad kažkokie spec.chirurgai turėjo žandikaulį ,galbūt, tvarkyt ar dar kažką daryt.O čia paėmė lengva ranka sveikus dantis ištraukė ir uždėjo ant dviejų dantų masyvų tiltą iš rusiškos auksinės monetos…Bijau ir kąsnį kąst…Liūdna…Tarsi Afrikoj būčiau gyvenusi…

  Uno | 2011-06-23 | Atsakyti

 5. Sveiki, butu įdomu sužinoti kur tokiu dantų šepetukų įsigyti? Nesu niekur tokiu mačius.Ačiū

  ausra | 2011-11-07 | Atsakyti

 6. Aušra,

  tokių, vieno danties šepetukų gali įsigyti bet kurioje vaistinėje, tiesiog taip ir pasakyk: kad reikia vieno danties šepetuko. Paskutinį kart už tokį šepetuką mokėjau apie 13 lt. Tarnauja jie žymiai trumpiau nei įprasti dantų šepetukai. Tarkim, jeigu įprastą šepetuką gali naudoti apie tris mėnesius, tai vieno danties - tik apie pusantro.

  Dantu balinimas | 2013-03-10 | Atsakyti

 7. tenka susidurti su dantų problemomis ir tas pats variantas traukti ,o kai nueini į privačią kliniką tai palieki po 1500 litų ir daugiau,bet nors nereikia traukti…sutvarko iki tam tikro laiko.Žinoma tai paliekame gydytojui sąžinei(Šiauliai)

  Šviesa | 2013-08-23 | Atsakyti

2 Atsakai

 1. 2010-05-01: from Kodėl dantys genda, nors juos ir valome?
 2. 2010-05-22: from Kaip gydomas dantenų uždegimas?

Komentuoti