BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

4 KLAIDINGIAUSI MITAI APIE DANTIS IR DANTENAS

“Dantis galima kokybiškai išvalyti tradiciniu dantų šepetuku”. Tai netiesa. Net jei nusipirksite brangų ir “kokybišką” dantų šepetėlį, juo išvalysite tik 60 proc. apnašų, o apie uždegimus ir toliau signalizuoti kraujuojančios dantenos. Likusias įmanoma pašalinti tik valant tarpdančius: specialiu siūlu arba tarpdančių šepetėliu. Daug efektyvesnis už tradicinius šepetukus yra ir vadinamasis vieno danties šepetėlis.

“Geresnis yra tas dantų šepetėlis, kuris turi lanksčią (spyruokliuojančią) galvutę arba lankstų kotelį”. Tai netiesa. Gal įdomu, kokį šepetėlį sau pačiam rinktųsi Vakarų Europos dantų gydytojas? Teisingai - tokį, kuris nežalotų dantenų. Tačiau jis atkreiptų dėmesį ne į kotelio lankstumą, bet į šepetėlio šerelių storį (skersmenį) - kuo jis mažesnis, tuo geriau. Lietuvos prekybos centruose parduodamų šepetėlių šerelio skersmuo - 0,17-0,25 mm. Netgi tų šepetėlių, kurie skirti jautriemns dantims ir yra minkštesni negu įprasta, šerelių skersmuo bus 0,15 mm, tuo tarpu pagal naujausias mokslo rekomendacijas jis turėtų būti 0,10 mm. Pasiteiraukite savo dantų gydytojo, kur rasti dantenoms nekenkiantį šepetėlį, kurio šerelių skersmuo būtų 0,10 mm, o  jei jūsų gydytojas netyčia negalėtų patarti - susisiekite su mumis: KONTAKTAI . Tik tikroji tiesa yra ta, kad šepetukai su 0,10 mm skermens šereliais išties nepažeidžia dantenų,  bet, deja, ir nenuvalo visų apnašų - nes  yra per minkšti apnašoms įveikti. Naujausias mokslo žodis yra toks: vakarais dantis patartina valyti su vadinamuoju “vieno danties šepetuku”, o su minkštu tradiciniu šepetukiu - rytais. (Apie vieno danties šepetukus skaitykite: Pažangesnis dantų valymo būdas.)

“Dantų skalavimo skystis atstoja dantų valymą ir pašalina apnašas”. Tai netiesa. Skystis apnašų neįveikia. Jeigu dantenos kraujuoja, dėl jų priežiūros priemonių geriausia pasitarti su odontologu arba vaistinėje su vaistininku.

“Geriausia - česnakų kompresai arba vaistažolių arbatos”. Liaudies medicina nėra blogai, tačiau jei dantenos jau kraujuoja - kompresai ir arbatos geriausiu atveju laikinai susilpnins simptomus, bet nepašalins sveikatos sutrikimo priežasčių - tikėtinas atsinaujinimas. Reikia rimtesnių priemonių.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentuoti