BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Jeigu dantenos kraujuoja dažnai

Dažnas dantenų kraujavimas rodo, kad burnos ertmė nebėra atspari infekcijoms: organizmas nebepajėgus apsiginti, kadangi apnašose ant dantų jau susikaupę pernelyg daug bakterijų.

Jeigu laiku nesureaguosite į šį pavojaus signalą (kraujuojančios dantenos), o apnašų burnoje nesumažės - dantenų uždegimas (gingivitas) gali pereiti į sudėtingesnę būseną - kaulo ložės uždegimą (periodontozę). Šiuo atveju bakterijos „rausiasi” gilyn palei dantį, pažeisdamos vis daugiau skaidulų, laikančių dantį kaule (vadinamoje kaulo ložėje). Šitokiu būdu tarp danties ir dantenų susidaro niša („kišenė”), kurioje bakterijos, nebepasiekiamos dantų pastos ir šepetėlio, tik stiprina uždegimą. Per ilgesnį laiką net ir sveikas dantis šitokiu būdu būna tiek išjudinamas, kad iškrinta.

Daugelis tyrimų nustatė, kad burnos bakterijos kaltos dėl to, kad per atviras kraujagysles į organizmą patenka nuodingos medžiagos. Tad štai ir išvada: jei dantenos kraujuoja dažnai - jos gali sukelti nei daug, nei mažai: širdies susirgimus!

 

Taip pat skaitykite: Kaip gydomas dantenų uždegimas?

.

Berwis / Pixelio nuotrauka

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentuoti